8.kolo soutěže ZDE!

- - - - - - - - - - -

• Pick of the Week. | enviousness

11. may 2014 at 21:50 | Márč |  » pick of the week
Opožděně, ale přeci jen píši tento článek. V tomto týdnu bych chtěla rozebrat jednu závažnou věc..

V dnešní, takzvaně, "zkažené" době jsou lidé závistivými tvory! Každý by chtěl být někým jiným. Ten má, například, lepší účes, Ta zase boží kabelku, krásnou postavu a já?
,,Já nemám nic." Tohle si denně řekne každý několikrát a ne, že ne! Ale proč? Proč se nedokážeme smířit sami se sebou? Proč neustále řešíme jiné a na sebe nepomyslíme?

V mnoha případech nezůstaneme jen u myšlenek, ale přecházíme rovnou k činům. Začneme své nepřátele ,,bombardovat," kritikou a dalšími hnusy. Jen z lepšího pocitu, přeci..

- více v celém článku -


Řekla bych, že tato, takzvaná, "šikaná" se nejvíce preferuje na internetu. Skoro každý má Facebook, Twitter, Ask.fm. Místa, kde se dobře ,,hejtují", pomlouvají a kritizují všichni. Nechápu to! Měli bychom řešit především sami sebe a ne jiné, kteří mají svých starostí až nad hlavu (nebo taky ne a roznášejí klepy o jiných).

Já osobně jsem se s tímto druhém "šikané" setkala přibližně před dvěmi měsíci, kdy mi začaly chodit na Ask.fm otázky typu ,,Jsi namyšlená!" ,,Změnila ses!" ,,Jsi p*ča!" ,,Dě*ka!" a podobné nesmyslné věci.
V tu chvíli můžete udělat 2 věci:
Buď se tomu postavíte čelem a budete obhajovat sami sebe a své činy, nebo utečete - smažete svůj účet a jako by nic. Já zvolila první strategii, protože nerada utíkám, nerada nechávám problémy za mnou.. řeším je!

Ovšem změní Vás to, změní to Váš pohled na svět. Začínáte si všímat nedostatků, zlých lidí, pokrytectví a beznaděje. Zjistíte, že znát mnoho lidí, žít v málém městě a podobné věci, nejsou tou nejlepší cestou, přitom každý v ní už několik let určitě plave.

Já jsem vždy byla typ člověka, co si raději zalezl do pokoje, celé dny nevylézal a mé sebevědomí se rovnalo nule. Nikdo mě neznal, nikdo se nestaral, nikdo nic neřešil. Jednou jsem si řekla, že to stačí! ,,Změnim svůj život a budu konečně někdo!" Ego narostlo a z ničeho nic mám své ,,hejtery"..
Došlo mi, že bych neměla být jako Oni, že bych měla být lepší. Neřešit je, utahovat si z nich a v žádném případě nekritizovat bezdůvodně ostatní, protože sama jsem okusila jaké je to být na druhé straně.

Závist je v našem světě jednou z nejhorších vlastností. Každý ji v sobě má, jen někomu přeroste přes hlavu. Začíná si dělat starosti s jinými, nadávat jim a urážet je. Přičemž ve většíně případů se skryjí pod ,,Anonymem". Statečnost nadevše!

Jediné, co tento člověk dokáže je být chvíli "Někým", jenže tímto si slávu nezíská, jen ublíží jiným!
Buď oběť skončí svíjením se smíchy a válením na podlaze, nebo dopadne špatně..nejlépe někde v koutě se slzami v očích a možná pořezanou rukou, ale i tento "nevinný" vtip, závist a htíč může člověka dohnat k horším věcem. Úplně bezdůvodně. Záleží na osobnosti, sebevědomí a chytrosti, přeci jen málokomu z nás dojde, že může být lepší než ostatní..

♦ • ♦ • ♦

Tímto článkem jsem především chtěla dát najevo svůj nesouhlas na dnešní dobu! Všichni se nemusí v tomto vidět, ale i tak mi toto téma nedalo spát! Nedá se to brát ani za pořádné téma, nýbrž za nekonečné vyřknutí z mé mysli. :)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Tess :) Tess :) | Web | 11. may 2014 at 22:30 | React

Jo, je to hnus, dnešní doba. Snad úplně ve všem. Já před několika měsíci, kdy jsem ještě ask měla, dostala ,,otázku", kde bylo něco jako že patřím do plynu, protože jsem vegan, že prý nejsem normální... já bohužel utekla a zrušila si účet, prostě na to nemám :/ šikana na netu je to nejhorší.

2 deny-paradise deny-paradise | Web | 12. may 2014 at 18:46 | React

Jojo znám to, a je to pravda :) Lidi sami se sebou nejsou spokojený a tak aby si zvedly sebevědomí hejtují, pomlouvají a roznášejí různé klepy. Já toto nedělám, nepříjde mi to správné. Přece jak řikáš, když nejsme spolu spokojeni zameřme se na sebe a ne na jiné.Nechápu ty lidi, co odsuzují ty durhé kuli pohlavní orientaci, barvě vlasů, stylu oblékání, výšce, šířce a všeho dalšího. Všichni řikají jak jsou odlišní od ostatních přitom dnešní doba je taková, že polovina lidí má věci od applu, pač je to přeci hrozně IN, snapback naraženou na hlavě nejlepe u kluků s patkou nebo vyholenými vlasy postranách -,-. Pak když se támdle objeví holka s kroužkem v nose, fialovými vlasy a jasně růžovoučkými šatičkami je to hrozzný, hned se stane terčem pomluv. Přitom je vlastně jediná, kdo se snaží lišit od ostatních.
S tím ask.fm je to pravda, dřív mi tam nikdo hejty nepsal, ale jednou mi tam přišlo něco v tom smyslu, že jsem namyšlená "pí*a,dě*ka,kurva, kráva" atd... Řekla jsem si, že na to odpovím, nijak extra jsem se nebránila, ovšem hejty ustály :) Jsem ráda, že jsem se tomu tehdy postavila, protože teď vím, že je každý výjmečný, a že není třeba nikoho pomlouvat ani nijak závidět mu a posmívat se mu :)

3 Nico-chan Nico-chan | Web | 12. may 2014 at 18:57 | React

Suprovej článek! :) Měla jsem to tak že mě nikdo neznal, nikdo si mě nevšímal ale já se prostě rozhodla že si budu dělat co chci a budu sama sebou, nebudu se schovávat.. no a taky mi začali chodit takovéhle otázky na Ask :D a dost lidí mě nemá rádo jenom protože si jdu za svím a nejsem 'ovečka' :D :)

4 ♥Lenka♥ ♥Lenka♥ | 12. may 2014 at 19:06 | React

Hezká článek. Já nesnáším, když někdo takhle nadává na Ask a ani se tam nenapíše jméno... Sice můj případ není, ale mé kamarádky. Byla z toho špatné, protože nevěděla kdo jí to píše. Je to hnus :-/

5 Monii. Monii. | Web | 13. may 2014 at 13:01 | React

Pěkný článek. Poslední dobou přemýšlím víc nad tím, jak všichni lžou, pomlouvají, nejsou upřímní. A štve mě to, je to všechno na nic. Taky si někdy řikám, proč tu vlastně být, když jsou všichni stejný svině. A taky je tu čím dál tím víc článků na tohle téma, všichni (včetně mě) si stěžujeme a pořád dokola meleme dokola to samé, ale stejně ty lidi tu byli, jsou a budou, jen je jich pořád víc až tu nebude nikdo jiný.

6 R | velvethorse.blog.cz R | velvethorse.blog.cz | Web | 13. may 2014 at 14:46 | React

ja sama som bola šikanovaná na základke a odvtedy sa pozerám na svoje akcie z dvoch strán: 1. čo robím a 2. ako to môže dopadnúť

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement